Messi i drejtohet Lewandowskit: Ti e meriton Topin e Artë

Lionel Messi e ka fituar edhe njëherë Topin e Artë dhe ky njëherit ishte i shtati në karrierën e tij.

Ishte parashikuar një luftë kokë më kokë ndërmjet argjentinasit dhe polakut Robert Lewandowski, por në fund argjentinasi u shpall fitues.

“Robert, ti e meriton Topin e Artë. Vitin e kaluar, të gjithë ishin dakord të thoshin se ju ishit fituesi i madh i këtij çmimi”, ishin fjalët e Messit drejtuar sulmuesit të Bayernit menjëherë pas ndarjes së çmimit.