Messi, Pique dhe Koeman u konfrontuan verbalisht me gjyqtarin Del Cerro Grande

Advertisment
HTML Image as link

Është e sigurt të thuhet që Barcelona nuk ishte e kënaqur me gjyqtarin Carlos del Cerro Grande pasi ai e ndëshkoi me të kuq mbrojtësin Clement Lenglet kundër Celta Vigos.

Francezit iu dha kartoni i dytë i verdhë për pas një go ditje në drejtim të Denis Suarez pak para mbylljes së pjesës së parë për të lënë Barcelonën në 10 lojtarë.
Ky vendim i gjyqtarit krijoi shumë pakënaqësi te klubi katalunas, të cilët në krye me kapitenin Lionel Messi, protestuan ashpër vendimin për largimin e Lenglet.

Reklame

Pakënaqësitë e Barcelonës nuk përfunduan në fushë, pasi ato u bartën edhe në tunel pas mbylljes së pjesës së parë.

Sapo të binte bilbili i pjesës së parë, Messi dhe Pique u përballën me gjyqtarin në tunelin e stadiumit në Balaidos, me grindjen e kapur nga kamerat e mediumit Movistar.
Ronald Koeman u bashkua me dy lojtarët e tij të vjetër në shprehjen e zhgënjimit të tij për vendimin e gjyqtarit kundrejt Lenglet.

Gjatë diskutimeve, Del Cerro Grande i shpjegoi treshes pse Lenglet u përjashtua, duke ua sqaruar që mbrojtësi hapi krahun e tij drejt fytyrës së Denis Suarez.
Por edhe pse me 10 lojtarë, Barcelona arriti të shënoj edhe 2 gola në pjesën e dytë dhe me rezultat të thellë 3:0 ta mposht Celta Vigon /Telegrafi/