Mickoski: Kemi fituar të maqedonasit, të gatshëm për të krijuar qeverinë e re

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski deklaroi sot se partia e tij ka kredibilitetin më të madh për të formuar qeverinë ere.

“VMRO-ja ka kredibilitetin më të madh për të formuar qeverinë e re. Bisedimet do të fillojnë, unë kam thënë se nën kushtëzime nuk punojë. Jam i gatshëm të bisedoj me të gjithë, por jo nën diktat”, tha Mickoski duke shtuar se nuk e ka ndërmend të bashkëpunoj me njerëz të cilët akuzohen për kr iminalitet.

Reklame

Mickoski madje u shpreh se në këto zgjedhje, VMRO-DPMNE-ja ka fituar LSDM.

Lideri opozitar Mickoski paralajmëroi edhe parashtresa deri tek KSHZ-ja për parregullsi zgjedhore.

“VMRO-DPMNE-ja ka fituar mbështetjen më të madhe nga populli maqedonas”, u shpreh Mickoski.

“Në rast se i mënjanojmë katër deputetët e Lëvizjes BESA, atëherë VMRO-ja është fituese dhe ka kredibiitetin më të madh për të formuar qeverinë e re”, deklaroi Mickoski.