Mickoski: Po zbrazet edhe fshati Luboten, rinia po ikë (VIDEO)

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot nga Lubanci pas përurimit të një fushe sporti tha se rinia po vazhdon të ikë, përcjellë Klan M.

”Mirë ata tani po merren me tema nga e kaluara ajo është punë e mbyllur, tani fokusohemi në të ardhmen është fakt se edhe në fshatin Luboten edhe në Lubanci rinia po ikë, pse shkojnë sepse për fat të keq shkaku i kriminalitetit dhe rezhimit të korruptuar pa dallim nëse në Luboten janë shqiptar kurse në Lubanci maqedon” – deklaroi kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. /KlanMacedonia/