Mijallkov për Mickoskin: Ti në mënyrë të drejtpërdrejtë punove për LSDMnë

Sasho Mijallkov i thotë kreut të OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoskit se për shkak të gabimeve të tij, OBRM-PDUKM paguan faturën dhe kjo është dy humbje në zgjedhje si për president ashtu edhe për zgjedhjet kuvendare dhe poashtu edhe zgjedhjet lokale në Ohër dhe Novo Sello.

“Në gjithë këto zgjedhje, përfshirë edhe në zgjedhjet e fundit, ti je ai që në mënyrë të drejtpërdrejtë punoi për LSDM-në. Nëse e lëmë Zaevin dhe LSDM-në të zgjedhin, do të zgjedhin ty që për 10 herë të të mposhtin në zgjedhje, dhe ti ta kërkosh fajin për disfatat diku tjetër, dhe jo te ti dhe te njerëzit me të cilët po bashkëpunon”, shkruan Mijallkov.

Reklame

Ai i shkruan Mickoskit se ai dhe bashkëpunëtorët e tij asnjëherë nuk do ta çojnë partinë drejt fitoreve dhe kjo është në interes të Zaevit dhe LSDM-së.

Mijallkov kërkon përgjegjësi nga Mickoski nëse nuk krijon qeveri dhe ia mudnëson LSDM-së të formojë qeveri./Telegrafi/

 

Христијан грешиш, а очекувано е да грешиш кога те фаќа паника и мора да се правдаш и да смислуваш приказни за да ги…

Gepostet von Sasho Mijalkov am Dienstag, 28. Juli 2020