Milani i madh ka fituar në ndeshje derbi, ja viktimat e ekipit kuq e zi

Skuadra e Milanit ka kaluar formë të mirë këtë sezon në serie A.

Ndonëse çështja e titullit ka përfunduar, milanistët po kërkojnë të promovohen në Ligën e Kampionëve.

Reklame

Përveç kësaj Milani gjatë këtij sezonin ka shënuar një sukses të madhe, pas ka fituar në derbi të mëdha.

Milani mposhti Interi me rezultatin 1:2, për të vazhduar me Napolin në 1:3, pastaj me Romën 2:1 dhe Juventusin mbrëmë në 3:0.

 

Kujtojmë se Milani aktualisht ka plotë 72 pikë të grumbulluara dhe ndodhet në vendin e tretë në tabelë.