Modelja shqiptare në lidhje me Mehmet Kosovën

Mediat turke së fundmi kanë shkruar për aktoren dhe prezantuesen e njohur nga Kosova, Arbnora Ademaj.

Ajo po luan rolin e “ambasadores kulturore të Kosovës” në Turqi, duke kontribuar në thellimin e bashkëpunimit midis aktorëve shqiptarë dhe atyre turq, shkruan Indeksonline.

Madje, mediat turke shkruajnë për një bashkëpunim të mundshëm të aktores Arbnora Ademaj me aktorin e njohur turk Kenan Imirzaliogu, apo sic njihet nga publiku shqiptar si “Mehmet Kosova”. Aktori në fjalë nuk ka dashur të jepte më shumë detaje, lidhur me filmin që është duke punuar për momentin.