Modelja shqiptare që i shpëtoj virusit të Kinës

Advertisment

Saranda Shala është top modelja kosovare, e cila karrieren e nisi në moshë të re. Ajo, i takon gjenerates së parë të modeleve profesioniste në Kosovë, shkruan “Kosovarja”.

Saranda Shala, bukuroshja që sfilonte në pista mode, e që e shihnim në reklama të ndryshme televizive, prej disa vitesh më nuk është aktive në botën e modës.

Reklame

Ajo, tani është nënë e lumtur e dy fëmijëve dhe gjithashtu punon në “PTK”.

Dikur, Saranda Shala e kishte përfaqësuar bukurinë kosovare në një kompeticion bukurie në Kinë, atje ku aktualisht është shprendarë kontravirusi vdekjeprurës, shkruan “Kosovarja”.

Bukuroshja, përmes këtij mbishkrimi, gjen edhe arsyet se përse në Kinë shprendahen viruse me rrezikshmëri të lartë.