Momenti kur Fury e turpëroi Wilderin, stafi i amerikanit e hodhi peshqirin (video)

Tashmë ka vetëm një bo ksier të pamposhtur në kategorinë e peshave të rënda dhe emri i tij është Tyson Fury.

Bo ksieri britanik ka bërë një rikthim të jashtëzakonshëm në rrugëtimin e tij drejt majës duke u shpallur kampion i botës në divizionin WBC.

Reklame

Këtë titull ia rrëmbeu atij që njihet si Bomberi i Bronztë dhe ishte i pamposhtur deri më tani, Deontay Wilder, të cilin e nënshtroi në përballjen e tyre të dytë që u zhvillua në MGM Grand Garden Arena të Las Vegasit të shtunën mbrëma (mëngjesin e të dielës me kohën tonë).

Britaniku e dominoi meçin kundër amerikanit që nga fillimi dhe në raundin e shtatë e fitoi duelin me nokaut teknik, pasi gjyqtari e ndërpreu duelin, duke qenë se ekipi i Wilderit e hodhi peshqirin. /telegrafi/

<div style=”padding-top:56.25%; position:relative; width:100%;”><iframe style=”position:absolute; left:0; top:0; width: 100%; height:100%;” src=”https://video.gjirafa.com/embed/fury-kampion-i-ri-wilder-i-rezistoi-vetem-7-runde” frameborder=”0″ allow=”autoplay” allowfullscreen></iframe></div>