Momenti kur një vajzë nxirret e gjallë nga rrënojat pas tërmetit (Video)

Një vajzë e re është nxjerrë e gjallë nga rrënojat pas tërmetit të dhunshëm që goditie Turqinë dhe Greqinë në detin Egje.

Siç shihet në videon e mëposhtme, ajo është nxjerrë nga forcat e emergjencave dhe qytetarët, ndërsa duket në një traumë të thellë.

Reklame

Operacioni i shpëtimit u shoqërua me duartrokitje nga të pranishmit. Ndërkohë mësohet se ka me dhjetra banorë që kanë mbetur nën rrënoja.

VIDEO:

https://www.facebook.com/aurelihistory/videos/10158542442410900/?t=0