Momenti kur tërmeti shkund studion televizive në Turqi (video)

Një tërmet i fortë prej 6.7 ballësh ka goditur sot Turqinë duke lënë të paktën 14 persona të vdèkur.

Tërmeti shkaktoi edhe shembjen e disa ndërtesave dhe shtëpive, njofton Klan Kosova.

Dridhjet e tërmetit janë ndjerë në të gjithë vendin dhe në një studio të një televizioni lokal janë xhiruar edhe momentet kur tërmeti shkund studion.