Mos prek Shqipërinë, Mos harro Çamërinë, PDIU dhe VV përplasen me policinë në Tiranë

Advertisment
HTML Image as link

Ashtu siç paralajmëruan dje , PDIU dhe VV sot kanë zhvilluar protesta para Ministrisë për Evropën dhe Punët e Jashtme me moton:

‘“Mos prek Shqipërinë”, “Mos harro Çamërinë”
Kjo protestë u zhvillua si kundërshtim ndaj vizitës zyrtare të Ministrit të Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias në Tiranë.

Reklame

Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi dhe përkrahësit e PDIU-së janë përplasur me forcat e rendit, të cilët nuk i kanë lejuar të afrohen pranë portave të Ministrisë së Jashtme.

 

Protesta e PDIU zhvillohet me moton: ‘“Mos prek Shqipërinë”, “Mos harro Çamërinë”’

Më këtë tubim PDIU thekson se qëllimi i saj është për zgjidhjen e çështjen Çame, heqjen e ligjit të luftës si dhe për çështjen e detit.

Për PDIU 12 miljet detare shqiptare që kërkon të marrë në detin Jon, Greqia i ka në Prevezë.