Mot i ngrohtë dhe me diell temperatura deri në 23 gradë

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verior.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej minus 2 deri 3 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 7 deri 17 gradë Celsius.

Reklame

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë stabil dhe i ngrohtë