Mot pranvere sot, ja sa do jenë temperaturat

Mbi vendin tonë do të vazhdojë të mbajë kohë e butë. Edhe pse në stinën e dimrit, të reshurat kanë munguar, ndërsa përveç disa ditëve moti ka qenë me diell.

Sipas sinoptikëve edhe ditëve në vijim ky mot i njëjtë do të vazhdojë të mbretërojë në vendin tonë.
Sot moti në mbarë vendin do të jetë me vr anësira të ndryshueshme, në pjesët perëndimore dhe veriore me kushte për shi lokal. Do të fryjë erë mesatare në drejtim veriperëndimor.

Reklame

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus një deri në zero, ndërsa ajo e ditës prej minus gjashtë deri në 18 gradë Celsius.