Moti i keq në Itali, breshëri lëndon 18 persona

99

Prej disa ditësh Italia është përfshirë nga reshjet dhe stuhi të forta të cila kanë shkaktuar persona të pl.agosur dhe dë.me materiale të konsiderueshme.

Ditën e sotme, Pescara është përfshirë nga një stuhi breshëri, cili ka lënë të pl.agosur 18 persona. Të pla.gosurit janë transportuar për në spital, për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

Në një video të publikuar në You Tube, shihet që breshëri ka qenë në madhësinë e një topi tenisi, i cili jo vetëm që ka plagosur shumë njerëz, por edhe ka shk.atërruar makina, dritare shtëpish dhe shumë rrugë.

Po ashtu, nga reshjet dhe stuhitë janë përfshirë edhe Emilia, Romagna, Marche dhe Abruzzo./ Opinion.al E.Xh.