Moti me diell dhe i ngrohtë, temperatura deri më 27 gradë

Advertisment

Moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me nga drejtimi jugor. Pasdite do të ketë kushte për shi lokal.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej tre deri në dhjetë gradë Celsius, ndërsa temperatura e ditës prej 20 deri në 27 gradë Celsius.

Reklame

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe i nxehtë me vranësira të vogla deri në mesatare.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në shtatë gradë Celsius, ndërsa e ditës deri në 26 gradë Celsius.
Pason periudhë e motit dukshëm më të nxehtë. Të hënën dhe të martën në orët e paradites do të ketë kushte për paraqitjen lokale të shiut.