Moti në Maqedoninë e Veriut, 23 korrik e premte

Moti në Maqedoni do të jetë i nxehtë dhe temperatura të larta, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Gjatë ditës do të ketë temperatura nga 16 deri në 32 gradë Celsius.

Moti do të jetë i kthjellët dhe shumë i nxehtë edhe në ditët në vazhdim. Temperaturat do të jenë të larta dhe nivelet e rrezeve UV do të jenë të larta. /Telegrafi/