Moti për ditët në vijim në Maqedoni

Pason periudhë e motit me vranësira dhe me shi, ndërsa në vendet malore do të ketë kushte për reshje të borës, njoftojnë nga Enti për Punë Hidrometeorologjike.

Sot në orët e vona të natës në pjesët jugore dhe lindore, të cilat do të përhapen kudo gjatë natës. Nesër reshjet do të jenë më të mëdha në pjesët lindore (deri nesër në mbrëmje me 35 l/m2), dhe në juglindje do të jenë të rrëmbyeshme dhe të pasuara nga shtrëngata të rralla dhe erë e fortë.

Reklame

Në pjesët perëndimore, reshjet në mëngjes herë pas here do të kthehen në dëborë dhe në vendbanime malore. Deri në fund të ditës, reshjet do të ndalojnë, ndërsa të martën do të ketë stabilizim të motit./Telegrafi