Moti sot, a do kemi borë?

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vr anësira dhe reshje lokale të shiut. Nëpër vendet më të larta malore do të ketë kushte për reshje të borës.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej minus 2 deri 4 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 2 deri 12 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me diell dhe vr anësira. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare perëndimore