Moti sot e enjte 10 qershor

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vr anësira dhe periudha me diell. Pasdite në shumë vende do të mbizotëroje mot i paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm, shtrëngata dhe erë të fortë, njoftojnë nga Instituti Hidrometeorologjik.

Në nivel lokal do të ketë shi me intensitet më të madh në periudha të shkurtra kohore, do të ketë shkarkime elektrike më të shpeshta dhe breshër.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 8 deri në 15, ndërsa maksimalja do të arrijë 22 deri në 30 gradë Celsius.

 

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë me vr anësira të ndryshueshme. Në mesditës dhe pasdite pritet mot i paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm, shtrëngata dhe erë të fortë.

Temperatura minimale do të bjerë në 13, ndërsa maksimalja do të arrijë 27 gradë Celsius.