Moti sot e enjte 17 qershor

Moti paradite në vend do të jetë me diell dhe me vr anësira të vogla mesatare.

Pasdite do të ketë dukuri të destabilitetit lokal me reshje të shkurta të shiut dhe bubullima të rralla.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 9 deri në 18 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 25 deri në 33 gradë Celsiusë.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm. Temperatura minimale do të ulet në 14 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 31 gradë Celsius.