Moti sot e hënë 1 mars

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i freskët. Pasdite do të ketë vr anësira të pakta, si dhe do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -5 deri 1 gradë Celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 9 deri 16 gradë Celcius.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm me temperaturat që do lëvizin prej -4 deri 1 gradë Celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 9 deri 15 gradë Celcius.

 

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell, por do të ketë rritje të vr anësirave, si dhe në disa vende temperaturat do të bien nën zero.