Moti sot e hënë 14 qershor

Moti sot do të jetë me vr anësira të ndryshueshme dhe i freskët me periudha të diellit dhe me shi të dobët lokal.

Do të fryjë erë mesatare përgjatë Luginës së Vardarit dhe në pjesët lindore erë e përforcuar nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 15 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 18 deri në 26 gradë Celsiusë.

 

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me vr anësira dhe periudha dielli. Temperatura minimale do të ulet në 11 gradë ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 23 gradë Celsiusë.