Moti sot e hënë 16 mars

Moti sot në mbarr vendin do të jetë me vr anësira dhe periudha me diell. Do të fryjë edhe erë e lehtë nga drejtimi lindor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej minus 2 deri 4 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 4 deri 14 gradë.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell si dhe me rritje graduale të temperaturave ditore.