Moti sot e hënë 7 qershor

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm dhe me vr anësira, ndërsa në orët e paradites mot i paqëndrueshëm, në më shumë vende madje me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 2 deri në 12 gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë prej 18 deri në 26 gradë Celsius.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë do kemi mot të ngjashëm me temperaturat e mëngjesit që do të lëvizë prej 3 deri në 12 gradë Celsius,

 

ndërsa temperatura maksimale do të arrijë prej 17 deri në 25 gradë Celsius.