Moti sot e martë 13 prill

Advertisment
HTML Image as link

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut.

Në disa vende do të fryjë edhe erë mesatare, nga drejtimi jugor.

Reklame

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 4 deri 9 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 14 deri 20 gradë celcius.

 

Gjatë ditëve të ardhshme, meteorologët parashikojnë reshje të shiut, kurse të enjten pritet të ketë edhe reshje të borës.