Moti sot e martë 16 mars

Moti në pjesët perëndimore të vendit do të jetë me vr anësira të ndryshueshme me periudha me diell, ndërsa në lindje me vranësira të konsiderueshme.

Do të fryjë erë e fortë veriperëndimore, veçanërisht në pjesët lindore dhe përgjatë lumit Vardar, ku në disa vende do të arrijë shpejtësi edhe mbi 65 kilometra në orë.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -1 deri ën 6 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 4 deri në 12 gradë Celsiusë.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë me vr anësira dhe periudha të kohëpaskohshme dielli. Do të fryej erë e fortë nga drejtimi veriorë.

 

Temperatura minimale do të ulet në 4 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 10 gradë Celsiusë.