Moti sot e martë 16 shkurt

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe stabil, por shumë i ftohtë.

Sipas paralajmërimeve të sinoptikëve, RMV sot do të kaplohet nga i ftohti polar.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga -18 deri -7 gradë Celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej -3 deri 5 gradë Celcius.

 

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë stabil, por me temperatura të ulëta.