Moti sot, e martë 22 shtatorë

Advertisment
HTML Image as link

Moti paradite do të jetë me diell dhe me vr anësira të vogla deri në mesatare. Nga mesdita në pjesët perëndimore do të rriten vr anësirat dhe do të ketë kushte për shi lokal dhe bubullima të rralla.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të sillet në interval prej 4 deri në 14, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 24 deri në 30 gradë.

Reklame Reklamë:
Qries

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe me vr anësira të vogla.

Pasdite vr anësirat do të rriten dhe do të ketë kushte për reshje shiu afatshkurtër. Temperatura minimale do të ulet në 11, ndërsa maksimalja do të arrijë 26 gradë.