Moti sot e martë 8 qershor

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm, kryesisht me vr anësira, ndërsa në orët e paradites mot i paqëndrueshëm, në shumë vende madje me shi të rrëmbyeshëm.

Temperatura minimale do të 18 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë 29 gradë Celsius.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do jetë i ngjashëm me vr anësira dhe jostabil me shira të rrëmbyeshëm.

 

Temperatura maksimale do të arrijë deri në 27 gradë Celsius.