Moti sot e mërkurë 12 maj

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe vr anësira mesatare.

Në orët e pasdites, posaçërisht në pjesët veriore të vendit moti do të jetë jostabil dhe me kushte për reshje shiu.

Reklame

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 12 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 20 deri në 27 gradë Celsiusë.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe vr anësira mesatare, pasdite me kushte për reshje shiu dhe bubullima.

Temperatura minimale do të ulet në 11 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 25 gradë Celsiusë.