Moti sot e mërkurë 16 qershor

Moti në vend do të jetë me vr anësira mesatare dhe më i ngrohtë. Do të fryjë erë e dobët, ndërsa përgjatë Vardarit erë kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi verior.

Temperatura e mëngjesit do të sillet prej 6 deri në 15 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 22 deri në 31 gradë Celsiusë.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm.

 

Temperatura minimale do të ulet në 12 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 28 gradë Celsiusë.