Moti sot e premte 16 prill

Advertisment
HTML Image as link

Moti në vend do të jetë me vr anësira mesatare deri në të konsiderueshme. Nga fundi I ditës dhe gjatë natës duke filluar nga jugperëndimi do të ketë reshje të shiut.

Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare, në pjesën e epërme të Luginës së Vardarit veriore, ndërsa në pjesët jugore erë lindore dhe juglindore,

Reklame

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 03 deri në 4, ndërsa ajo maksimalja do të arrijë prej 11 deri në 17 gradë.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë me vr anësira mesatare deri në të përforcuar me erë të dobët deri në mesatare veriore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 1, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 15 gardë.

 

Nën ndikimin e masës së lagësht të ajrit prej nesër nga fundi I ditës dhe në ditët në vijim vijon periudhë e motit më të vr anët me reshje të kohëpaskohshme të shiut me intensitet të ndryshueshëm.

Më vr anët dhe më shumë reshje do të jetë dita e shtunë dhe e hënë, kur në disa vende reshjet do të jenë të rrëmbyeshme dhe të përcjella me bubullima.