Moti sot e premte 18 qershor

Moti sot në vend në orët e paradites do të jetë me diell dhe me vr anësira të vogla deri në mesatare.

Pasdite do të ketë paraqitje të jostabilitetit lokal me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura maksimale do të arrij deri në 32 gradë Celsiusë.

 

Edhe në Tetovë dhe rrethinë do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturat që do të lëvizin prej 17 deri në 31 grad celsius.