Moti sot e premte 19 shkurt

Gjatë ditës së sotme pritet të mbaj mot me diell dhe vr anësira mesatare. Do të fryj erë e dobët jugore.

Paradite në disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -10 deri në -2 gradë, derisa ajo maksimale do të arrij prej 4 deri në 14 gradë Celsiusë.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë paradite do të ketë paraqitje të mjegullës dhe vr anësirave të ulëta ndërsa gjatë ditës me diell dhe vr anësira mesatare.

 

Temperatura minimale do të ulet në -6 gradë, derisa ajo maksimale do të arrij deri në 8 gradë Celsiusë.