Moti sot, kthehet shiu dhe bora

Sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot me reshje të shiut, ndërsa në male me borë.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga minus 1 deri në gjashtë gradë, ndërsa temperaturat ditore nga 3 deri në 12 gradë.

Reklame

Rreshjet do të intensifikohen gjatë pasditës. Në orët e mbrëmjes reshjet do të kalojnë në borë dhe në vende më të larta.

Gjatë natës dhe të shtunën do të fryjë erë mesatare dhe e përforcuar veriore. Temperaturat e ditës,sipas Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike do të rriten nga e diela.