Moti sot me diell dhe i ngroht

Moti do të jetë me diell dhe relativisht i ngrohtë, me vr anësira të vogla mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi jugor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus një deri katër gradë, ndërsa e ditës prej 12 deri 19 gradë.

Reklame

Edhe në Tetovë do të mbajë mot me diell dhe relativisht i ngrohtë me vr anësira të vogla mesatare. do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi jugor.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri minus dy, ndërsa e ditës deri 14 gradë.

Deri të mërkurën moti do të jetë me diell dhe me vr anësira të vogla mesatare. Nën ndikim të valës së lagësht të mërkurën nga fundi i ditës dhe të enjten do të ketë vr anësira me reshje të shiut, ndërsa në male borë.
Do të fryjë erë e përforcuar të mërkurën nga jugperëndimi, ndërsa të enjten nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura e ditës dukshëm do të ulet.