Moti sot me diell, temperatura deri në 34 gradë Celsius

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Gjatë pasdites, në pjesët perëndimor të vendot pritet të ketë reshje të shiut dhe erë të përforcuar.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 12 deri 20 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore prej 27 deri 34 gradë celsius.

Reklame

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare ku temperatura maksimale do të arrijë 34 gradë celsius.