Moti sot në Maqedoni, e diel 6 qershor

Moti sot do të jetë i ngrohtë dhe vranësira. Pasdite në pjesën lindore dhe verilindore pritet të ketë reshje lokale të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 7 deri në 14 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 21 deri në 33 gradë celsius.

Nga dita e hënë moti do të jetë i ndryshueshëm, në disa vende me reshje të shiut./Telegrafi