Moti sot në Maqedoni, e enjte 05 mars

Në Maqedoni sot do të kemi mot të ndryshueshëm me vr anësira dhe periudha me diell, do të fryje erë e dobët jugore.

Në fund të ditës dhe gjatë natës në pjesën perëndimore të vendit do të ketë reshje të shiut.

Reklame

Temperatura do të sillet nga minus 4 deri në 11 gradë Celsius.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do jetë i ngjashëm me temperaturë nga minus 2 deri në 15 gradë Celsius.