Moti sot në Maqedoni

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira, ndërsa pasdite priten reshje të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej tre deri më tetë gradë celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej shtatë deri më 19 gradë celsius.

Reshje të shiut pritet të ketë edhe gjatë ditës së nesërme./Telegrafi/