Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Advertisment
HTML Image as link

Moti sot do të jetë me diel dhe i ngrohtë me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e dobët mesatare, ndërsa në Luginën e Vardarit erë kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej tetë deri në 17 gradë, ndërsa ajo maksimalja prej 28 deri në 34 gradë Celsius.

Reklame Reklamë:
Qries

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, me diell me vranësira të vogla dhe me erë mesatare veriore. Temperatura minimale do të ulet deri në 15, ndërsa ajo maksimalja do të arrijë deri në 31 gradë.

Nga e hëna do të ketë rritje të kohëpaskohshme të vranësirave dhe ulje të lehtë të temperaturës së ditës.

Të enjten pasdite pritet jostabilitet lokal me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima.