Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla mesatare. Do të fryjë erë mesatare në drejti jug-lindor.

Temperatura maksimale do të jetë prej 23 deri 28 gradë celsius.

Reklame

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare ku temperatura maksimale do të arrijë 27 gradë celsius