Ja si do jetë moti sot në Maqedoni

Advertisment

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Në pjesën perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut.

Do të fryjë një erë e lehtë nga drejtimi verior.

Reklame

Temperaturat minimale do të lëvizin prej tre deri më 12 gradë, ndërsa temperatura maksimale do të lëvizin prej 15 deri më 22 gradë celsius./Telegrafi