Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare.

Do të fryejë erë mesatare veriore e cila gjatë ditës më shumë do të shprehet përgjatë Vardarit.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 13 deri 21 gradë Celsius, ndërsa e ditës prej 27 deri 36 gradë Celsius. Indeksi i rrezeve UV do të arrijë 8.

Në Tetovë do të kemi mot të ngjashëm me temperaturë maksimale deri më 30 gradë Celsius.

Ditë të mbarë!