Moti sot në Tetovë dhe Maqedoni

17
#

Moti i ndryshueshëm me reshje lokale shiu do të mbajë sot në Maqedoninë e Veriut .

Në disa vende do të ketë jostabilitet lokal me paraqitje të reshjeve të rrëmbyeshme të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar, kryesisht nga pjesët jugperëndimore.

Mot i ngjashëm do të mbajë edhe në Tetovë.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 10 deri në 19 gradë Celsius, ndërsa temperatura e ditës do të lëvizë prej 22 deri 33 gradë Celsius.