Moti sot në Tetovë dhe Maqedoni

Moody stormy landscape field with mountains in background summer

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira mesatare. Pasdite do të ketë rritje të mjegullave dhe reshje lokale të shiut. Do të fryjë erë e lehtë në drejtim të veriut.

Temperatura ditore do të lëvizë prej 15 deri në 19 gradë celsius.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe vranësira mesatare dhe me erë të lehtë veriore. Temperaturat do të lëvizin prej 2 deri më 17 gradë celsius.

Prej nesër vijon periudhë me mot të ndryshueshëm, gjegjësisht vranësira mesatare dhe reshje të shiut. Të mërkurën pritet që të rritet intensiteti i reshjeve.