Moti sot në Tetovë dhe Maqedoni

Moti do të jetë kryesisht me vranësira dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut, nëpër male borë. Reshje më të mëdha do të ketë në pjesët jugore. Do të fryej erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verilindor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus dy deri në gjashtë gradë, ndërsa ajo e ditës prej dy deri në 11 gradë Celsius.

Reklame

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti kryesisht do jetë me vranësira dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut, nëpër male borë. Do të fryejë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi verilindor.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në tre gradë, ndërsa ajo e ditës deri në tetë gradë.