Motit sot e mërkurë 17 mars

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm me vr anësira, i ftohtë dhe me erë, kryesisht në male me kushte për reshje të borës së dobët, në jugperëndim në disa vende me shi të dobët.

Pasdite do të jetë me diell. Do të fryjë erë e përforcuar, në pjesët lindore dhe përgjatë Vardarit erë e fuqishme veriperëndimore (në disa vende do të arrijë shpejtësinë edhe mbi 60 km/orë).

Reklame

Temperatura minimale do të ulëte në -2 deri në 6 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrij prej 3 deri në 13 gradë Celsiusë.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë me vr anësira, pasdite me periudha dielli, do të fryjë dhe erë e përforcua nga drejtimi verior.

 

Temperatura minimale do të ulet deri në 3 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrij deri në 10 gradë Celsiusë.