MPB Maqedoni: Gjobiten 852 persona për mosmbajtje të maskave

Ministria e Punëve të Brendshme informon se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi.

Nga kjo ministri thonë se në 24 orët e fundit (02/03.10.2020) janë regjistruar 852 shkelje në lidhje me masën për mbajtjen e maskës.

Reklame

MPB apelon tek qytetarët që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria, për parandalimin e COVID-19./Telegrafi/